LGBT, varoluşundan utanmayışın haklı onuru

Wikipedia’da LGBT; Lezbiyen, Gay, Biseksüel ve Transgender sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma olarak tanımlanmaktadır. 

LGBT’yi etkileyen yasalar ülkeden ülkeye oldukça farklılık gösterir. Bazı ülkelerde eşcinsel evlilik, aile kurma yasal olarak kabul edilirken, bazı ülkelerde ise eşcinsellik ölüm cezası ile cezalandırılır. Ülkemizde ise eşcinsel çiftler tanınmamaktadır.

Stalk’lamak yasal mi?

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız stalklamak, sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte ortaya çıkmış yeni bir tabirdir. Türkçe karşılığı “sinsice izlemek” anlamında olan stalklamak, bir kişinin sosyal medya paylaşımlarının gizlice incelenmesi, araştırılması, takip edilmesi anlamlarında kullanılmaktadır.

Çekişmeli boşanma konusunda bilmeniz gerekenler

Boşanma sürecinden geçmek hiçbir zaman kolay değildir. Boşanma kararında olan çiftlerin, boşanma koşulları konusunda uzlaşmaya varamamaları durumunda çekişmeli boşanma kaçınılmaz olacaktır.

Boşanma süreci çiftlerin ortak paydalarda anlaşamaması durumunda karmaşık bir hal alabilir. Özellikle mal paylaşımı ve nafaka konularında uzlaşma sağlanamaması boşanma sürecini çekişmeli hale getirecektir.

Avukat tutmamak için üretilen 5 bahane!

Avukatlık gibi kutsal bir mesleği icra etmekte olan birisi ile anlaşılması, ona danışılması, hatta davamızı o avukatın görmesi durumu malesef dilimizde "Avukat Tutmak" şeklinde özdeşleşmiş olsa da aslında avukat; şoför, hizmetçi, yardımcı gibi tutulmaz. Mimar gibi mühendis gibi avukat ile anlaşılır. Doktor gibi diş hekimi gibi avukata da gidilir.